Logo Sonneveld
 
 
 
Welkom bij Sonneveld
Contact
nl Sonneveld Global English Sonneveld Nederland Nederlands Sonneveld France Francais Sonneveld Poland Polish Polski
Banner

Lossingsadvies op maat?

Lees verder

Aanmelden voor de nieuwsbrief?

Lees verder

Speciaalzaak krijgt weer meer klanten

Speciaalzaak krijgt weer meer klanten
De klant keert terug naar de speciaalzaken. Met name viswinkels, kaaszaken en natuurvoedingswinkels krijgen wat meer mensen over de vloer.

In 2004 hadden de speciaalzaken nog flink te lijden van de prijzenslag, maar inmiddels weten zij weer het hoofd boven water te houden. De bezoeken aan de drogisterijen, slijters, slagers, bloemisten, tuincentra, groentewinkels en de markt zijn vrijwel stabiel gebleven in 2005 ten opzichte van 2004. Gezondheid en de service zijn belangrijke overwegingen om een speciaalzaak te bezoeken. Vooral in het weekend willen mensen graag wat luxere producten. Visspeciaalzaken en natuurvoedingswinkels krijgen veel jongeren over de vloer. Eén op de zeven alleenstaanden van onder de 40 jaar koopt wel eens bij natuurvoedingswinkel. Mensen met kinderen doen dit minder vaak. Het aantal huishoudens dat koopt bij een reformzaak neemt nog steeds toe. Inmiddels koopt ruim één op de negen wel eens producten bij een natuurvoedingswinkel. Vis wordt langzamerhand populairder. In 2004 werd door negen op de tien huishoudens zo'n 17 keer vis gegeten. In 2002 was dit nog 15 keer. De 600 viswinkels hebben een marktaandeel van 22%. De ambulante handel komt op 17% en de supermarkt is goed voor bijna 60% van de visverkopen.
Bron: eYe maart 2006, GfK/IRI

© Sonneveld Group b.v.                                                                                                                                sitemap   privacy    disclaimer